Nejprodávanější produkty

Chilli Black Hungarian " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli Black Hungarian " 10 SEMEN v balení

S222

Nový produkt

Chilli Black Hungarian  " 10 SEMEN

Více informací

40 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Chilli Black Hungarian, neboli „chilli černé maďarské“patří k mírně  pálivým a velmi chutným  odrůdám. Její pálivost se pohybuje asi  kolem 6000 SHU.  Už podle názvu je zřejmé, že zemí jeho původu je Maďarsko. Je dobrým pomocníkem v kuchyni, zvláště při přípravě všech omáček asijské kuchyně, ale i do salátů, na nakládání, grilování i k přímé konzumaci. Pro své nádherné fialové květy se hodí i jako dekorace na zahrádku.

 

Výška

je  plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete . Pohybuje se běžně od 50 do 90 cm.

 

Plod

Plodem jsou asi 6 cm dlouhé lusky dozrávající z tmavě fialové  do černé barvy. Doba zrání je přibližně kolem 70 až 80 dnů.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště,humózní substrát,dobře zásobený živinami častým přihnojením.Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start ,ledek atd..V době,kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ.Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev,při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody.Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno,které je běžně dostupné .Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku .Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech.Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu.  Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu.Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.