Nejprodávanější produkty

Chilli Cayenne Long Slim " 10 SEMEN v balení

S223

Nový produkt

Chilli Cayenne Long Slim  " 10 SEMEN

Více informací

35 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Chilli Cayenne Long Slim ( Capsicum Anum)  je typická chilli paprička se širokým využitím v kuchyni a střední  pálivostí, přibližně 30 000 – 50 000 SHU,  hojně využívaná při přípravě exotických masitých pokrmů, pikantních omáček, salátů, výborná i na sušení, nakládání a ke zmrazování.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete . Pohybuje se v rozmezí 40 – 60 cm.

 

Plod

Plodem jsou úzké, přibližně 13 cm dlouhé a 1,5 cm široké vrásčité tenkostěnné lusky, dozrávající ze zelené do jasně červené lesklé barvy. Doba zrání je přibližně 75 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd.V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ.Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.