Nejprodávanější produkty

Chilli Chiltepin " 10 SEMEN Zobrazit větší

Chilli Chiltepin " 10 SEMEN v balení

S224

Nový produkt

Chilli Chiltepin  " 10 SEMEN

Více informací

40 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

Paprička Chilli Chiltepin pochází původně z Texasu, kde roste divoce ve volné přírodě a dorůstá výšky až 4 metrů.  Je to velice pikantní paprička dosahující pálivosti 50 000 – 100 000 SHU,  vhodná zvláště na sušení. Jak v čerstvém stavu, tak i sušená je vhodnou přísadou do pikantních pokrmů. Své využití má i v lékařství. Capsaicin, který obsahují je využíván k výrobě léků a mastí na tlumení bolesti. Je přezdíváno ptačí oko a pálivodt může být i mnohem vyžší.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete . Pohybuje se běžně v rozmezí od 80 – 100 cm.

 

Plod

Plodem jsou velmi malé kulaté, nebo oválné  lusky o velikosti kolem 1 cm, dozrávající do oranžovo - červené barvy. Doba zrání je přibližně 80 – 90 dní. 

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd.V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ.Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev,při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°.Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech.Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu.  Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.