Nejprodávanější produkty

Chilli paprička Cayenne Purple " 10 SEMEN v balení

S244

Nový produkt

Chilli paprička Cayenne Purple  " 10 SEMEN

Více informací

30 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Chilli paprička „Cayenne Purple“ ( Capsicum annuum) původně pocházející z Mexika  je jednou z nejkrásnějších druhů chilli Cayenne, kvetoucí  nádhernými fialovými květy, z nichž potom  dozrávají neméně okrasné  jasně purpurové lusky vítečné  pikantní chuti a pálivostí přibližně 30.000 – 50.000 SHU. Jsou ideální pro přípravu omáček, polévek, gulášů a jiných pikantních pokrmů. Lze je používat v syrovém stavu, sušené, nebo nakládané.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od  podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí od 80 do 100 cm.

 

Plod

Plodem jsou dlouhé štíhlé  lusky o délce 6 – 8 cm, dozrávající ze zelené, přes atraktivní  fialovou do červené barvy. Doba zrání je cca 90 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.