Nejprodávanější produkty

Paprika Corno Di Toro Rosso " 30 SEMEN Zobrazit větší

Paprika Corno Di Toro Rosso " 30 SEMEN v balení

S393

Nový produkt

Paprika Corno Di Toro Rosso  " 30 SEMEN

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Peperone Corno Di Toro Rosso ( Roh býka) je italská odrůda paprik, vhodná pro pěstování  na poli i ve skleníku, vyznačující se velkými protáhlými masitými  plody kuželovitého tvaru. Šťavnaté  papriky výborné sladké chuti a aroma jsou oblíbené zvláště  u  italských kuchařů. Lze je použít jak  k  přímému konzumu, do salátů,  tak i k tepelné úpravě, na pečení, nebo na nakládání ve sladkokyselém nálevu.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od  podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí od 80 do 100 cm.

 

Plod

Plodem jsou protáhlé  hladké silnostěnné lusky  kuželovitého tvaru o velikosti cca 20 x 5 cm, dozrávající ze sytě  zelené do  jasně červené barvy. Doba zrání je přibližně 75 až 85 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování ve skleníku je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.