Nejprodávanější produkty

Paprika Quadrato D'asti Giallo " 30 SEMEN Zobrazit větší

Paprika Quadrato D'asti Giallo " 30 SEMEN v balení

S394

Nový produkt

Paprika Quadrato D'asti Giallo  " 30 SEMEN

Více informací

29 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Peperone Quadrato D'asti Giallo je výnosná  italská odrůda sladkých paprik, vhodná k pěstování jak na poli, tak  ve skleníku.Vyznačuje  se velkými jasně žlutými silnostěnnými lusky s ovocnou příchutí a univerzálním využitím v kuchyni. Papriky jsou vhodné jak k přímé konzumaci, na přízdobu pokrmů, do čerstvých zeleninových salátů, tak i na tepelné zpracování, na nadívání a na nakládání ve sladkokyselém nálevu.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od  podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí od 60 do 90 cm.

 

Plod

Plodem jsou hladké masité hranaté lusky tvořené čtyřmi laloky o délce 10 až 15 cm a šířce 10 cm , dozrávající ze zelené do zářivě žluté barvy,  s dobou zrání cca 80 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování  ve skleníku je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.