Nejprodávanější produkty

Paprika Chocolate Beauty " 10 SEMEN Zobrazit větší

Paprika Chocolate Beauty " 10 SEMEN v balení

S590

Nový produkt

Paprika Chocolate Beauty  " 10 SEMEN

Více informací

32 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

 

Popis

 

Paprika Chocolate Beauty – Čokoládová kráska (Capsicum annuum) je neobvyklá raná odrůda paprik vyznačující se velkými masitými aromatickými plody netradiční hnědofialové barvy a výborné sladké chuti (sladší a jemnější než červené papriky). Lze ji pěstovat jak ve volné půdě, tak i ve skleníku, nebo foliovníku. Papriky jsou vhodné k přímé konzumaci, do čerstvých zeleninových salátů i na různé druhy tepelné úpravy.

 

 

 

Výška rostliny

 

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí od 80 do 100 cm.

 

 

 

Plod

 

Plodem jsou kvadratické,  10 – 15 cm dlouhé  masité šťavnaté  lusky sladké chuti o hmotnosti cca 200g dozrávající ze zelené do čokoládově hnědé.  Doba zrání je přibližně 80 dní.

 

 

 

Nároky

 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování  ve skleníku je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

 

 

Výsev a klíčení

 

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.