Nejprodávanější produkty

Hrách dřeňový Oskar " 30g semen v balení Zobrazit větší

Hrách dřeňový Oskar " 30g semen v balení

S829

Nový produkt

Hrách dřeňový Oskar " 30g semen 

Více informací

20 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Hrách dřeňový (Pisum sativum) odrůda Oskar je velmi raná bohatě olistěná odrůda. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 60 - 80 cm.

 

Plod

Plodem jsou prohnuté a ostře zakončené lusky cca 10 cm dlouhé, které obsahují 10 - 12 velkých tmavě zelených zrn. Technická zralost je 68 dnů od výsevu. Tato odrůda je vhodná jak pro malopěstitele, tak i pro velkopěstitele. Zrna jsou vhodná k zamražení i konzervování.

 

Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.