Nejprodávanější produkty

Hrách dřeňový Zázrak z Kelvedonu " 30g semen v balení Zobrazit větší

Hrách dřeňový Zázrak z Kelvedonu " 30g semen v balení

S835

Nový produkt

Hrách dřeňový Zázrak z Kelvedonu " 30g semen 

Více informací

20 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Hrách dřeňový (Pisum sativum) odrůda Zázrak z Kelvedonu je raná odrůda, která je odolná proti suchu. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 70 - 75 cm.

 

Plod

Plodem jsou rovné tupě zakončené lusky 8 - 9 cm dlouhé, které obsahují 6 – 8 velkých tmavě zelených zrn velmi sladké chuti. Technická zralost je 67 dnů od výsevu.

 

Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.


Výsev - klíčení semen

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem června. Řádky jsou od sebe vzdáleny 15 - 30 cm, zrna jsou vysévána jednotlivě s odstupem 4 – 6 cm a hloubky 4 - 6 cm.