Nejprodávanější produkty

Hrách dřeňový Alderman " 30g semen v balení Zobrazit větší

Hrách dřeňový Alderman " 30g semen v balení

H1

Nový produkt

Hrách dřeňový Alderman " 30g semen 

Více informací

20 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis

Hrách dřeňový (Pisum sativum) odrůda Alderman je pozdní odrůda. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 140 – 160 cm, zde je nutná opora (síť, tyč).


Plod

Plodem jsou tupě zakončené lusky 10 – 12 cm dlouhé, které obsahují 9 – 10 větších zrn světle zelené barvy. Technická zralost je 87 dnů od výsevu.


Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.


Výsev - klíčení semen

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem června. Řádky jsou od sebe vzdáleny min. 80 cm, zrna jsou vysévána buď jednotlivě s odstupem 8 - 12 cm a hloubky 4 - 6 cm nebo v tzv. hnízdech po 3 – 4 semenech, tato hnízda jsou v řádku od sebe vzdálena 30 cm.